ANASAYFA  |  HAKKIMIZDA  | REFERANSLARIMIZ  |  MÜŞTERİ HİZMETLERİ | İLETİŞİM   

Ahşap Evler & Kütük Evler / Ahşap Evler
Ahşap Evler
 ÖZELLİKLİ KULLANIŞLI AHŞAP

·         Fırınlanmış kuru

·         Çıralı olmamasına özen gösterilmeli

·         Çamımızın özünün kalın olmaması

·         Çamın doğal yetişmiş olması ve sık olması

·         Biz imalatçıyız ağaçtan anlarız ağaçla birlikte büyüdük             

                       

AHŞAP MALZEME

 

Duvarlar: 91 mm kalınlığında, 130 mm yüksekliğinde Weinig makinesi ile çekilmiş 3 dişli özel profillerin üst üste binmesiyle oluşur ve sistemde tüm duvarlar taşıyıcıdır.

Kullanılan ahşap malzeme: İthal çamdır.

Emprenye: Ağaçlar emprenye (ön koruma) işleminden geçirilerek kurtlanma, böceklenme ve mavi-yeşil küflenmeye karşı dayanıklı hale getirilmiştir.

Boya: Ahşap akşamlara, tüm hava koşullarına dayanıklılık sağlayan, istenilen renklerin yapılmasına imkân veren ithal ahşap boya (HICKSON DECOR marka) uygulaması yapılmıştır.   

 

FİYATA DÂHİL OLAN İŞLER

 

Kütük Evin montajı,

Zemin döşeme arasında ve tavanda yalıtım uygulanması,

Ahşap zemin,

Masif ahşap dış ve iç kapılar, 

Masif ahşap pencereler, çift camların takılması,

Elektrik-su tesisatları döşenmesi,

İstenen renklerde boyalar,

Shingle çatı

 

İsteğe bağlı anahtar teslim opsiyonu için fiyat farkı 2.000 YTL'dir. TSE belgeli vitrifiye malzemeleri (lavabo-klozet-duş teknesi), profil kapaklı MDF lam mutfak ile banyo dolabı anahtar teslim fiyatına dahildir.   

 

TESLİM SÜRESİ

 

Sevkiyat: Sözleşme tarihi itibariyle 15 günlük imalat döneminden sonra malzeme sevkiyatı yapılır.

Montaj: Zemin betonunun tarafımıza teslim edildiği gün itibariyle 4 gün içinde bitmiş olarak teslim edilir.

 

NAKLİYE

 

Türkiye'nin her yerine ve yurtdışına sevkiyat yapılmaktadır. İstanbul içi sevkiyatlarda nakliye tarafımızdan karşılanır.

 

GARANTİ VE BAKIM

 

Firmamız tarafından üretilmiş tüm ahşap ve kütük yapılar 50 yıl garanti, 5 yılda bir boya bakım periyoduna sahiptir.               

 

  AHŞAP EVLER & KÜTÜK EVLER

 

                        Yapılar 3’e ayrılır.

               *Ahşap Ev

               *Kütük Ev

               *Prefabrik Ev

 

1)      Ahşap Ev: Kütük sistemi ve karkas sistemi ile kendi biriminde 2’ye ayrılır. Kütük sisteminde ağacımız kütük halinde biçilerek önce fırınlanır sonra emprenye bölümüne alınır. Kütüğümüz vakumlu emprenye ile ahşabımızın içine enjekte edilir. Emprenyeden çıkan kütüklerimiz belirli süre içinde kurumaya ve dinlenmeye alınır. Kütüğümüz kuruduktan sonra makinelerimizle kütük evimizin ölçülerinde kesilir. Kütüklerimiz kesildikten sonra monteleme bölümüne geçilir..

 

Karkas sisteminde ise önce ahşap evimizin iskeleti yapılır. Ahşap iskeletine strafor, cam yünü vs. gibi izole malzemelerle ısı yalıtımı sağlanır..  Böylelikle ahşabımızın soğuk ve sıcağa karşı ısı kaybı önlenir. Karkas sisteminde lambri uygulanır. İçten ve dıştan geçme lambrilerle evimizin duvarları örülür. Böylelikle ahşap evimizin iskelet bölümü tamamlanmış olur. . Çatımızda da ısı yalıtımı sağlamak için strafor, cam yünü, membran gibi ısı yalıtımı malzemelerle alt yalıtımı sağlanır. Son aşamada şıngıl ve istenildiği takdirde kiremit vb. malzemelerle çatımız tamamlanmış olur.   

 

 

 

2)      Kütük Ev: Kerpiç halinde biçilmiş kütüklerimiz özel kanal sistemi ile kanalları açılır. Bu kanallar yağmuru, soğuğu ve kütük evimizin depremden ve diğer doğal afetlerden korunmasını sağlar. Kütüklerimiz kerpiç biçiminde örülerek evimizin kafalardan çapraz bağlantılarla geçme sistemi ile bağlanarak evimiz örülür. Bu şekilde duvarlarımız tamamlanır. Çatımızda da ısı yalıtımı sağlamak için strafor, cam yünü, membran gibi ısı yalıtımı malzemelerle alt yalıtımı sağlanır. Son aşamada şıngıl ve istenildiği takdirde kiremit vb. malzemelerle çatımız tamamlanmış olur.  

 

 

3)  Prefabrik Ev: Önce karkas sisteminde ve ya çelik konsüksiyonlarla evimizin iskeleti yapılır. iskeletine strafor, cam yünü vs. gibi izole malzemelerle ısı yalıtımı sağlanır..  Böylelikle evimizin soğuk ve sıcağa karşı ısı kaybı önlenir.. Dış cephesi betopan malzememizle monte edilerek evimizin iç ve dışı bitmiş hale getirilir.

Bu sitede BuyCOMM E-Ticaret altyapısı kullanılmıştır.